Fundacja Teatr Nie-Taki

Trwa 4. Edycja Konkursu na Najlepszy Spektakl Niezależny „The Best Off”!

„The Best Off” to nagroda teatralna, powołana przez Fundację Teatr Nie-Taki w 2017 roku. To pierwszy w historii polskiego offu ogólnopolski konkurs, który ma za zadanie wyłonić najlepsze premiery sezonu. Nagrodą dla zwycięzcy jest rekomendacja do tournee po co najmniej siedmiu instytucjonalnych scenach w kraju.

Konkurs ma charakter trójetapowy. Pierwszy etap polega na zgłoszeniu spektaklu wraz z pełnym nagraniem i opisem. W drugim członkowie jury oglądają nagrania wszystkich zgłoszonych spektakli i wybierają finalistów do etapu trzeciego. Następnie jury ogląda wybrane spektakle na żywo i wyłania zwycięzcę, który w sezonie 2022/2023 wybierze się w artystyczną podróż po scenach wspierających konkurs. Przyznawane są również wyróżnienia i nagrody finansowe.

Obecnie trwają narady jury, ale już niebawem poznamy finalistów!

Organizatorem konkursu są: Fundacja Teatr Nie-Taki i redakcja wydawanego przez nią kwartalnika „nietak!t”, portal teatralny.pl, oraz partnerskie sceny teatralne.

Misją konkursu jest stymulowanie rozwoju polskiego teatru offowego i wspieranie eksploatacji jego spektakli. Dodatkową korzyścią, jaką przyniesie „The Best Off” będzie poszerzenie dokumentacji polskiego offu, a także stworzenie sieci scen instytucjonalnych, które ten rodzaj teatru wspierają, co może owocować w przyszłości kolejnymi projektami na styku offu i instytucji.