Fundacja Teatr Nie-Taki

MOJA BOŚNIA

SPEKTAKL

Spektakl o dziejach polskich reemigrantów z Bośni i Hercegowiny, którzy po II Wojnie Światowej osiedlili się w okolicach Bolesławca. 

ROK REALIZACJI: 2014

PRODUKCJA

Fundacja Teatr Nie-Taki

WSPÓŁPRPODUKCJA

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

DARCZYŃCY

Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Fundacji Polska Miedź, Powiatu Bolesławieckiego

O PROJEKCIE

„Moja Bośnia” to pierwsza produkcja teatralna Fundacji Teatr Nie-Taki, która powstaje przy współpracy z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy.

Spektakl opowiadał o dziejach polskich reemigrantów z Bośni i Hercegowiny, którzy po II Wojnie Światowej osiedlili się w okolicach Bolesławca (do dziś żyje ich tam ok. 700 osób). Kanwą dla sztuki były opowieści reemigrantów o ich życiu w Bośni, powrocie do Polski, emocjach i wydarzeniach związanych z wojną bałkańską w latach 90. XX wieku.

Spektakl grany był w nowo odrestaurowanym Teatrze Starym w Bolesławcu, a następnie odwiedził miejscowości, w których żyją reemigranci. Odbył się także objazd po Bośni i Hercegowinie.

O SPEKTAKLU

Katarzyna Knychalska
Moja Bośnia
reżyseria: Jacek Głomb
scenografia i kostiumy: Małgorzata Bulanda
muzyka: Lautari
ruch sceniczny: Witold Jurewicz

aktorzy: Alina Czyżewska, Magda Drab, Helena Ganjalyan, Marta Karmowska, Jan Kochanowski, Hubert Kułacz, Adam Pietrzak, Albert Pyśk, Bartosz Turzyński, Grzegorz Wojdon

muzycy: Lutari – Maciej Filipczuk, Jacek Hałas, Michał Żak

koordynator realizacji spektaklu: Piotr Michałowski

premiera: 12 i 13 września 2014 r. w Teatrze Starym w Bolesławcu

DODATKOWE INFORMACJE

Spektakl brał udział w 21. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

MULTIMEDIA

WIDEO

GALERIA ZDJĘĆ

PLAKAT